Wyjście do Centrum Historii Zajezdnia

13.01.2023 klasa 7c wybrała się do Centrum Historii Zajezdnia. Obejrzeliśmy wystawę stałą: „Wrocław 1945–2016”.

Była to ciekawa opowieść o powojennych losach miasta i jego mieszkańców, którzy przybywając z różnych stron od nowa tworzyli miasto. Wystawa w całości poświęcona jest powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej. Ogromnym atutem jest wzbogacenie ekspozycji tysiącami zdjęć, materiałami audio-video oraz oryginalnymi i wyjątkowymi eksponatami.