Robot Photon w klasach 1-3

Jak działa robot Photon? Uczniowie klas 1b, 1c, 2d i 3a w ramach zajęć zostali zapoznani z działeniem robotów edukacyjnych Photon.

Uczniowie dowiedzieli się jak je uruchomić oraz  jak się z nimi połączyć, by wykonywały one nasze polecenia. Jest to możliwe dzięki specjalnej aplikacji na tablecie. Po omówieniu i zaprezentowaniu jej podstawowych funkcji, uczniowie przystąpili do pracy w grupach. Do dyspozycji mieli 4 roboty edukacyjne Photony wraz z tabletami.  Pracując na poziomie podstawowym programowali roboty, które mogły poruszać się po wyznaczonej trasie w różnych kierunkach, wydawać różne dźwięki – głównie odgłosy zwierząt,  zmieniać kolory oczu i czułek oraz reagować na dotyk i dźwięk. Każdy uczeń miał możliwość zaprogramować robotowi swoją trasę, podczas której wykonywał on wymienione wcześniej czynności.
Zabawa z robotami bardzo podobała się uczniom i z wielkim zainteresowaniem w niej uczestniczyli. Było to dla nich pierwsze spotkanie z robotami, ale nie ostatnie!
Wychowawcy klasy 2d - Sławomir Podgórny klasy 1d - Magdalena Bucheld klasy 1b - Julita Torchała klasy 1c - Sylwia Maj klasy 3a - Aleksandra Kowieska

Wykorzystany sprzęt zakupiono w ramach Laboratorium Przyszłości