Świetlicowe zabawy konstrukcyjne

Świetliczaki bardzo polubiły naukę poprzez zabawę z klockami KORBO (wykorzystując koła zębate, tulejki, korbki i łączniki).

Klocki zostały wykorzystane podczas zajęć z projektu ŚWIETLICZAKI NA TROPIE KOLORÓW ŚWIATA. Uczniowie mieli okazję podjąć próbę odtworzenia różnych budowli świata. Oprócz tego konstruowali też budowle według własnego pomysłu. Innym zadaniem było wybudowanie mechanizmu z wykorzystaniem elementów w określonym kolorze. Podczas zajęć dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność, a przy tym świetnie się bawiły i miło spędziły czas.

Klocki zostały zakupione w ramach Laboratorium przyszłości