Realizacja projektu edukacyjnego ,,Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”

W tym roku szkolnym większość grup świetlicowych przystąpiła do III edycji projektu edukacyjnego wydawnictwa SUKURS pt. ,,Świetliczaki na tropie…kolorów Świata”.

Składa się on z sześciu modułów. Pięć dotyczy barw odpowiadających kolejno Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią i jeden - moduł “kolorowy” - odnosi się do wszystkich kontynentów. Każda grupa we własnym tempie poznaje poszczególne kontynenty, Do tej pory udało się zrealizować następujące zadania: poznanie europejskich powitań, kraju Andersena, dzieł wielkich malarzy z Europy, smoka chińskiego, azjatyckiej tradycji parzenia herbaty, kraju kwitnącej wiśni, rzeki Nil, afrykańskich słoni i plemion, Australii i jej Wielkiej Rafy Koralowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających aktywności, które dzieci podejmowały od początku realizacji projektu.