Ich bin der Meister, czyli jestem mistrzem

W dniu 26 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole VII Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego „Ich bin der Meister”.

Przyjechały do nas dwuosobowe drużyny z ośmiu szkół podstawowych z całego Wrocławia i Kotowic.  Uczniowie odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności za 3, 4 lub 5 punktów. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim stopniem znajomości języka niemieckiego, jak również wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. W ostatecznej rozgrywce wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 61, uzyskując 37 pkt, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 82 i Szkoły Podstawowej nr 76, uzyskując 35 pkt. Trzecie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 98 z 32 pkt. Drużyna z naszej szkoły zajęła miejsce 5, z 20 punktami.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, oraz nagrody, mogli też liczyć na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja w konkursie również nam dopisze.