Projekt "Młode głowy"

Fundacja UNAWEZA zainicjowała projekt „MŁODE GŁOWY.

Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, w ramach którego przeprowadzono największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości dzieci oraz młodzieży. Ankiety wypełniło ponad 180 tysięcy uczniów w wieku 10-19 lat w całym kraju.

Wyniki badań pokazują, że co trzecia pytana młoda osoba wskazała, że nie ma chęci do życia, a stres życia codziennego przeraża aż 80% ankietowanych uczniów. Połowa przebadanych uczniów ma niską samoocenę, a co trzecia osoba jest swoim największym krytykiem, odchudza się i ćwiczy ponad swoje siły.

Dane zebrane podczas badania umożliwią podjęcie działań, które będą odpowiedzią na realne potrzeby młodzieży w naszym kraju. Na stronie www.mlodeglowy.pl można znaleźć treści pomocowe z konkretnymi narzędziami dla rodziców oraz pobrać cały raport z badań.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną: https://mlodeglowy.pl/kompendium/jestem-rodzicem/