Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

9 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego.

Tego dnia w świetlicy odbyły się zajęcia, które miały na celu zapoznanie dzieci z pracą listonosza oraz innych pracowników poczty. Świetliczaki zastanawiały się też nad tym, dlaczego dziś tak mało ludzi pisze listy. Z wielką ochotą próbowali własnoręcznie napisać list do swojego przyjaciela. Ten dzień był okazją do spotkania z poezją dla dzieci. Odbyło się głośne czytanie wierszy Juliana Tuwima, m.in. “O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci".

Ten dzień był odpowiednim momentem nie tylko do napisania listu, ale też do podjęcia próby zaadresowania koperty. Podczas zajęć plastycznych uczniowie projektowali swój własny znaczek pocztowy lub pocztówkę.