Świetlicowe kodowanie z klockami Korbo

Dnia 7 lutego dzieci w naszej świetlicy wzięły udział w zajęciach rozwijających umiejętność kodowania,

które odbyły się dzięki wykorzystaniu kolorowych klocków konstrukcyjnych, zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości. Uczniowie doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem łamigłówek o zróżnicowanym poziomie trudności i samodzielnym ułożeniem sudoku na pustej planszy. Nauka kodowania była wspaniałą zabawą dla wszystkich dzieci oraz doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia, a także doskonalenia umiejętności współpracy.