Bliskie spotkanie z Kosmosem

W czwartek gościliśmy w naszej szkole wieloletniego dyrektora NASA, który obecnie współpracuje z Polską Agencją Kosmiczną.

Pan John F. Hall wraz z Panem Adamem Bisek, dzięki któremu odbyło się to spotkanie, opowiadał uczniom klas 6-8 o pracy w NASA oraz o podboju Kosmosu przez człowieka. Aktualnie kolejny Polak, Pan Sławosz Uznański szykuje się do lotu w Kosmos, trzymamy za niego kciuki.

Nasz gość swój wykład  nt. "Powrót ludzkości na Księżyc oraz przygotowanie do lotu polskiego kosmonauty" wygłosił w języku angielskim, co było dodatkową lekcją języka dla naszych uczniów. Po panelu pytań, na które odpowiadał bardzo szczegółowo i chętnie, nadszedł czas na zdjęcia i autografy.

Bardzo dziękujemy obu specjalnym gościom za możliwość przybliżenia nas do Kosmosu. Spotkanie to pozostanie na długo w naszej pamięci.