Wiatr

Dzieci z GR 3 zastanawiały się nad rolą wiatru (poruszającego się powietrza) w przyrodzie i jego wykorzystaniem przez człowieka.

Podczas zajęć naśladowaliśmy odgłosy wiatru, ilustrowaliśmy ruchem różne rodzaje wiatru (wietrzyk, wiatr, huragan), obserwowaliśmy działanie suszarki, bawiliśmy się wiatrakami, próbując wprowadzić je w ruch na różne sposoby.  Poznawaliśmy też  pożyteczne dla człowieka właściwości wiatru min. suszenie mokrych rzeczy, rozsiewanie nasion roślin, poruszanie skrzydłami wiatraków, napędzanie żagli w żaglówkach) oraz niekorzystnych skutków działania wiatru (np,: połamane drzewa, pozrywane dachy z domów).