Mamo, Tato Wolę Wodę

Przedszkolaki z GR 3 biorą udział w programie edukacyjnym „Mamo, Tato Wolę Wodę!", którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

Podczas zajęć  dzieci poznały bohaterów „wodnej" przygody: Zdrojka, wiewiórkę Basię, misia Lesia, wilka Olka, wydrę Wandę, myszkę Fiki i jelonka Janka. W towarzystwie Zdrojka rozmawialiśmy o tym jakie  znaczenie ma woda dla ludzi, roślin i zwierząt,  jakie ma zastosowanie w życiu codziennym, a także o sposobach jej oszczędzania. Wspólnie wykonywaliśmy ćwiczenia ruchowe i oddechowe, a także działaliśmy plastyczne- każdy przedszkolak ozdobił swój kubek do picia wody według własnego pomysłu:)