"Sport to zdrowie"

Ruch jest szczególnie ważnym czynnikiem stymulującym rozwój dziecka. Aktywność fizyczna rozwija pamięć ruchową, orientację w schemacie własnego ciała oraz w przestrzeni, sprzyja poznaniu własnych możliwości, a także zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej. Aspekt grupowy aktywności fizycznej uczy współpracy, właściwego przeżywania sukcesu i porażki, rozwija inicjatywę oraz wytrwałość.

Podczas tygodnia "Sport to zdrowie" nasza grupa chętnie i aktywnie podejmowała sportowe wyzwania - dzieci pokonywały tor przeszkód, brały udział w zabawach gimnastycznych, które pomagają zadbać o prawidłową postawę ciała. Poznawaliśmy różne dyscypliny sportu, rozmawialiśmy o zaletach jego uprawiania, rozwiązywaliśmy zagadki i przygotowaliśmy prace plastyczne.