Cień - szukanie i tworzenie cienia

Co to jest? To nie pies, a chodzi za tobą w słoneczny dzień. To ... cień! Dzieci z gr. 6 miały bardzo trudne zadanie. Zastanawiały się co to jest cień ? Co jest potrzebne do jego powstania?

Zabawę rozpoczęliśmy na dworze w czasie kiedy słońce mocno świeciło. Każdy szukał swojego cienia- było mnóstwo zabawy. Następnie w sali uświadomiliśmy sobie rolę promieni słonecznych i innych źródeł światła w powstawaniu cienia. Kolejnym zadaniem było odszukanie odpowiedniego cienia różnych zwierząt – hodowlanych, egzotycznych, leśnych i domowych. Każde chętne dziecko mogło opowiedzieć o swoim ulubionym zwierzątku.