Dzień marchewki

Dnia 4 kwietnia w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Marchewki. Z okazji tego święta dzieci przyszły do przedszkola ubrane w pomarańczowe stroje. Od samego rana nasze zabawy były nakierowane na poznanie ciekawostek o tym warzywie.

Rozmawialiśmy o potrawach jakie można przygotować z marchewki, dowiedzieliśmy się w jaki sposób wyhodować piękne marchewki w naszych ogródkach . Wspólnie przygotowaliśmy zdrowy sok marchewkowy a na koniec była niespodzianka przygotowana przez panie – pyszne ciasto marchewkowe.