Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

Dzieci z grupy 4 w dniu 23 maja wzięły udział w pierwszej wycieczce. Odwiedziły salę edukacyjną OGNIK w budynku Państwowej Straży Pożarnej.

Atrakcji dostarczonych przez Panów strażaków było co niemiara. Dzieci brały udział w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego prowadzonych przez Panów strażaków. Dowiedziały się jak najszybciej zagasić ogień, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może dojść przy niewłaściwym użytkowaniu sprzętu domowego, jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem oraz jak skutecznie wezwać służby ratownicze. Oglądały sprzęty wykorzystywane podczas akcji ratowniczych. Oglądały wozy strażackie, rozłożoną drabinę oraz miały okazję lać wodę z węża strażackiego. Oglądały pokaz zjazdu strażaka po rurze strażackiej. Wycieczka była też pretekstem do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się ulicami osiedla.