Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności!” 21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem „Życzliwość ma moc!”. Idea Światowego Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Wrocław jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadził obchody tego święta 17 lat temu. W 2007 r. z okazji Światowego Dnia Życzliwości we Wrocławiu pojawił się Krasnal Życzliwek. Jego szeroki uśmiech ma umilać wrocławianom dzień.  W tym roku obchody  były wyjątkowe, ponieważ łączyły się z Wrocławskim Rokiem Dobrych Relacji – Przeciw Samotności.

Dzień Życzliwości to dzień dobrych uczynków, pozytywnej atmosfery i serdeczności. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W tym dniu świętowało całe nasze przedszkole. Tworzyliśmy kodeks życzliwości, słuchaliśmy opowiadań i wierszy, których bohaterami była życzliwość, rozmawialiśmy o tym, jak okazywać sobie nawzajem dobroć, koleżeństwo i uprzejmość, a także kulturalnie odnosić się do rówieśników i dorosłych, obdarowywaliśmy się uśmiechami, niespodziankami, uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach koleżeńskich oraz przygotowaliśmy piękne prace plastyczne. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment by przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.