Poznajemy zwierzęta egzotyczne

Dzieci z grupy I poznały świat zwierząt egzotycznych. Na początku wysłuchały wiersza „Zwierzęta w Afryce” i wybrały się na wycieczkę po mapie Afryki.

Rozwiązywały zagadki słowne i słuchowe, zadania matematyczne, ćwiczyły orientację przestrzenną korzystając z tablicy multimedialnej, grały w memory. Śpiewały i tańczyły do piosenki „Papuga kolorowa” oraz wesoło bawiły się podczas zabaw ruchowych. Na koniec zajęć stworzyły żyrafę z talerzyka papierowego. Celem zajęć było rozpoznawanie i nazywanie wybranych zwierząt egzotycznych oraz poszerzenie wiedzy o ich życiu.