Światowy Dzień Ziemi

W kwietniu świętowaliśmy „Światowy Dzień Ziem”, którego celem jest rozbudzanie wrażliwości na otaczającą nas naturę, która zachwyca swoim pięknem: zapachem łąk, traw, kwiatów, szumem lasu i parku, potęgą gór, mórz i oceanów.

W czasie wspólnych zajęć rozmawialiśmy o tym, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i naszym wspólnym domem, więc warto byśmy dbali o nią najlepiej, jak potrafimy np.: poprzez segregację śmieci i ich recykling, zrównoważony transport, oszczędzanie energii i wody. Zwieńczeniem obchodów był spacer do lubianego przez nas Parku Złotnickiego z transparentami zachęcającymi do troski o „Naszą Niebieską Planetę” i zabawy na łonie natury.