Alpaki

21.09.2023 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. A kto to taki? – To alpaki! Sam wygląd alpak wzbudził sympatię przedszkolaków. Okazało się, że alpaki są bardzo łagodne, dlatego przedszkolaki mogły samodzielnie nakarmić je i pogłaskać ich futerka.

Dowiedzieliśmy się, że nasi goście to krewni wielbłądów, a z ich sierści pozyskujemy włóczkę do różnorodnych wyrobów. Zajęcia z alpakami stymulują różne zmysły: słuchu, wzroku, dotyku, a obcowanie z nimi generuje dużo pozytywnych emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze zwierzakami.