Sprzątanie Świata

18 września dołączyliśmy do 30. Akcji Sprzątania Świata - Polska!, której w tym roku przyświecało hasło "Sprzątanie Świata łączy ludzi".

Dzieci zaopatrzone w gumowe rękawiczki oraz worek na śmieci wzięły udział w porządkowaniu terenu w najbliższej okolicy przedszkola. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem zbierały śmieci biorąc udział w akcji, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. Dzieci wzięły również udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych segregowaniu śmieci. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat zachęcać naszych wychowanków do działań proekologicznych.