Święto jabłka

W dniu 28 września w ramach realizacji Programu własnego "Ogródek przedszkolny w czterech porach roku" w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień jabłka. Uroczyste obchody miały na celu promować zdrowe żywienie i zachęcać do jedzenia jabłek i ich przetworów.

Na ten dzień nasze przedszkole zostało pięknie udekorowane. Dzień pełen jabłka był czasem wielozmysłowego poznawania tego owocu połączone z degustacją. Dzieci kosztowały różne odmiany jabłek, wyciskały z nich sok, bawiły się w zabawy matematyczne z użyciem jabłek, a także wykonywały prace plastyczne.