#Witaminki - pomidor Pafnucy

We wrześniu przedszkolaki z grupy 2 wykonały zadanie z Projektu edukacyjnego "Witaminki" pod patronatem Bliżej Przedszkola, w ramach którego zrealizowały pomidorowe wyzwanie.

Dzieci wzięły udział w zajęciach tematycznych promujących zdrowe nawyki żywieniowe. W ramach pomidorowego zadania poznały budowę pomidora, degustowały pomidory i przetwory pomidorowe m.in. sok, przecier, passatę. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, matematycznych i wykonały pracę plastyczną pt. "Pomidor" techniką wydzieranki z kolorowego papieru. Udział w projekcie edukacyjnym ma służyć kształtowaniu u dzieci kultury spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.