Wizyta w Maciejowym Sadzie

Jesień to czas zbiorów owoców, sady wypełnione są po brzegi bogactwem witamin i zachęcają do zjadania przepysznych zdrowych jabłek, dlatego dzieci z gr. 8 wybrały się na wycieczkę do Maciejowego Sadu w Lutyni. Dzięki pani Ewelinie, która oprowadziła nas i opowiedziała kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni oraz o owadach pożytecznych zapylających kwiaty tj. pszczoły i murarki dzieci pogłębiły swoją wiedzę.

Przedszkolaki były zachwycone wieloma odmianami owoców i podziwiały dorodne jabłka mieniące się w blasku słonecznych promieni. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani pachnącymi i soczystymi jabłkami, które  samodzielnie zrywali z drzewa. Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.