Dzień Dyni

W październiku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni, który miał na celu integrowanie grup przedszkolnych, inspirowanie zainteresowań poznawczych dzieci, czerpanie radości ze wspólnych zabaw i działań oraz promowanie zdrowego odżywiania.

Dzieci z grupy 2 przygotowały przedstawienie muzyczno-teatralne pt. "Dynia Dana" dla całej społeczności przedszkolnej. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, którą zilustrowały ruchem; recytowały wierszyki z podziałem na role oraz zatańczyły. Na koniec, dzieci ze wszystkich 8 grup raz jeszcze zaśpiewały piosenkę przewodnią, która towarzyszyła nam przez cały ten dzień pełen wrażeń. Przedszkolaki w swoich salach rozmawiały na temat przyniesionych dyń, poznawały je wielozmysłowo, wykonywały prace plastyczne, brały udział w zabawach ruchowych, rytmicznych i muzycznych. To był wspaniały dzień!