Dzień dyni

30.09.2021 obchodzlismy w Naszym Przedszkolu Dzień Dyni.

30.09.2021 obchodzlismy w Naszym Przedszkolu Dzień Dyni. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń, opisywały ich wygląd, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu, miały też okazję zobaczyć, co kryje w sobie dynia. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań np.: zupę i ciasto, których miały okazję spróbować:) Dynia zainspirowała nas do wykonania prac plastycznych oraz zabaw ruchowych: slalom dyniowy, skoki przez dynię, podawanie dyni w rzędzie rożnymi sposobami -pomiędzy nogami, czy z boku. Obejrzelismy także przedstawienie o dyni w wykonaniu dzieci z GR 8.
Ten dzień był pełen wrażeń i radości:)