Las w szkle

Wszyscy potrzebujemy kontaktu naturą-jej bliskość uspokaja i niweluje nadmiar bodźców, na które jesteśmy wystawieni każdego dnia. O ile to możliwe, warto chodzić na spacery do lasu lub parku… Można także zaprosić zieleń (w postaci leśnego słoika) do naszych wnętrz.

Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pt.: „Las w szkle” Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci pod opieką prowadzącej wykonały miniaturki lasu w słoiku: wkładały torf, mech, korę, piasek, kamienie, żwirek i ziemię oraz miniaturowe roślinki. W trakcie warsztatów dzieci poznały poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem i dowiedziały się wielu przydatnych informacji o ekologii. Tworzenie miniaturowego lasu było także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych, orientacji przestrzennej oraz wyobraźni dziecięcej.