Wigilia przedszkolna

19 grudnia nasza społeczność przedszkolna obchodziła Wigilię i Jasełka. Dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane, obejrzały Jasełka przygotowane przez kolegów z innych grup, śpiewały wspólnie kolędy.

Następnie każda grupa udała się do swojej sali na wigilijny obiad przy wspólnym stole nakrytym białym obrusem i udekorowanym stroikami i symbolami bożonarodzeniowymi. Pani Iwona złożyła wszystkim życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Dzieci ze smakiem zjadły tradycyjny barszcz oraz rybę z kapustą i grochem. Śpiew kolęd i pastorałek roznosił się w całym przedszkolu. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.