Akcja Sprzątanie Świata

Przedszkolaki z GR 3 wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata

Przedszkolaki z GR 3 wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata-międzynarodowej kampanii polegającej na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Dzieci podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się na czym polegają: ,,segregacja śmieci'' oraz ,,recykling'', ćwiczyły segregowanie śmieci poprzez gry interaktywne. Następnie wybrały się na spacer w okolicy przedszkola połączony ze zbieraniem odpadków z chodników i trawników miejskich. W ten sposób uczymy się, jak wspólnie możemy troszczyć się o otaczającą nas przyrodę:)