Dzień Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości.

W tym dniu na dzieci czekało wiele ciekawych aktywności związanych tematycznie z NIEPODLEGŁOŚCIĄ. Przedszkolaki dowiedziały się, że dziecko to taki mały patriota, a pomogły im w tym piosenki pt. "Piosenka młodego patrioty" oraz "Co to jest Niepodległość?". Dzieci wzięły udział w zabawie z elementami kodowania i na specjalnej planszy ułożyły flagę Polski. Przedszkolaki przygotowały również biało-czerwone drzewko, ozdabiając je białymi i czerwonymi własnoręcznie wyciętymi serduszkami. O godz. 11.11 dzieci uroczyście odśpiewały hymn Polski, włączając się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Nie mogło również zabraknąć patriotycznego spaceru z biało-czerwonymi flagami w rękach. To był bardzo uroczysty dzień!