Unihokej - gra dla każdego!

Przedszkolaki z grupy 8 rozwijały swoją sprawność fizyczną grając w unihokeja. Jest to gra bezpieczna, wyzwalająca wiele emocji i dająca graczom dużo przyjemności.

Unihokej spełnia wymagania, jakie powinno się stawiać sportom dla najmłodszych. Jest sportem – zabawą, nacechowaną dużą dynamiką, walorami wychowawczymi. Zaspokaja potrzebę aktywności ruchowej oraz daje satysfakcję z gry jej uczestnikom poprzez możliwość zdobywania punktów przez wszystkich grających. Systematyczne uprawianie unihokeja wzmacnia organizm dziecka, wpływa na poprawę ogólnego rozwoju fizycznego, rozwija motorykę oraz pozwala opanować specjalne umiejętności i nawyki ruchowe. Istotną cechą tej gry jest szybkość działania, swoboda operowania piłeczką, konieczność podejmowania własnych decyzji.