Gimnastyka - ważna sprawa

Aktywność fizyczna ma wiele zalet: wzmacnia mięśnie i kości dziecka, zapobiega nadmiernemu przyrostowi masy ciała i zmniejsza ryzyko chorób.

Tak naprawdę, już od najmłodszych lat warto rozwijać w dziecku pasję do ruchu i sportu. Udział w gimnastyce pomaga dzieciom stać się aktywnymi fizycznie i zachować kondycję oraz zdrowie. Regularny udział w zajęciach z gimnastyki może nauczyć dzieci, jak prowadzić zdrowy tryb życia i pozostać zaangażowanym w ten sport, gdy dorosną. Gimnastyka pomaga również budować szereg umiejętności motorycznych i koordynacyjnych oraz pomaga w rozwijaniu poczucia świadomości ciała.