Piramida zdrowia

Przedszkolaki z grupy 8 realizowały tydzień tematyczny "Dbam o zdrowie", podczas którego utrwalały prawidłowe nawyki żywieniowe i poznawały zasady zdrowego stylu życia. Dzieci wykonały grupową pracę plastyczną pt. "Piramida zdrowia", której celem było rozwijanie umiejętności rozróżniania zdrowych i niezdrowych produktów żywnościowych.

Piramida zdrowego żywienia to graficzny sposób na pokazanie w jaki sposób należy się odżywiać. Promowana jest od wielu lat. Zbudowana jest na bazie trójkąta (piramidy) i obrazuje poszczególne grupy produktowe oraz ich znaczenie i wagę w codziennej diecie. Na samym dole znajduje się te produkty, które powinny stanowić bazę naszego codziennego jadłospisu. Na samej górze zaś te, które powinniśmy spożywać okazjonalnie.