Motyle

Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia.
14 marca obchodzimy Dzień Motyla, czyli święto tych pięknych, kolorowych owadów.

Podczas zajęć przedszkolaki z GR 3 miały okazję oglądać przeróżne okazy motyli: nocne (ćmy) i dzienne. Poznaliśmy rożne ciekawostki na temat tych pięknych owadów. Motylom zawdzięczamy warzywa i owoce, które spożywamy, ponieważ właśnie te owady obok pszczół zapylają najwięcej roślin.