Przedszkole Re@lnie Odpowiedzialne

W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole brało udział w Ogólnopolskim Profilaktycznym Programie Edukacyjnym Re@lnie Odpowiedzialni.

Program został przygotowany przez ekspertów ze Stowarzyszenia Strefa Wsparcia i jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Odłącz się. Połącz się." Program powstał, by walczyć z nadużywaniem i nieodpowiednim korzystaniem z ekranów przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem programu jest uświadamianie szkodliwości nadmiernego korzystania z ekranów, poszerzanie wiedzy na temat zagrożeń związanych z ekranami, edukowanie dzieci i rodziców.
Podczas trwania programu zrealizowaliśmy 4 bloki tematyczne: OBUDŹ ŚWIADOMOŚĆ, OBUDŹ RELACJĘ, OBUDŹ WYOBRAŹNIĘ, OBUDŹ AKTYWNOŚĆ. Dzięki zaangażowaniu w realizację założeń programu nasze przedszkole uzyskało CERTYFIKAT PRZEDSZKOLA RE@LNIE ODPOWIEDZIALNEGO.

Zachęcamy wszystkich Rodziców do obejrzenia spotu Kampanii społecznej „Odłącz się - Połącz się”, której celem jest uwrażliwienie dorosłych na kwestię nieodpowiedniego korzystania z urządzeń ekranowych przez najmłodszych:

Więcej informacji o kampanii społecznej, ciekawych materiałów i wskazówek znajdziecie Państwo na Facebook'u kampanii: