Zabawy z ciastoliną

Dzieci z grupy 8 poprzez zabawy z wykorzystaniem ciastoliny doskonaliły sprawność motoryki małej.

Ciastolina to niesamowite narzędzie, które uczy i bawi. To sposób na wspaniałą, dziecięcą zabawę poprzez wałkowanie, ugniatanie, spontaniczne lepienie, które prowadzi do rozwijania wyobraźni i kreatywności dziecka. Lepienie i ugniatanie ciastoliny poprawia precyzję i płynność ruchu rąk oraz usprawnia prawidłowy nacisk poszczególnych mięśni na narzędzie do rysowania lub pisania (kredkę, ołówek, pisak).