Wycieczka autokarowa do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

W październiku Przedszkolaki z GR 3 udały się na wycieczkę autokarową do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu. Tam spotkaliśmy się z ogromną pluszową kropelką krwi oraz bardzo uśmiechniętymi Paniami z  RCKIK, które opowiedziały dzieciom, jak ważna jest krew i jej oddawanie.

Obejrzały prezentację oraz film zachęcający do zostania krwiodawcą. Przedszkolaki wysłuchały także opowiadania o dzielnym krasnalu Honorku i z dużym zaciekawieniem zwiedziły RCKIK. Bardzo  dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie i upominki, które będą przypominały nam jak ważny jest zdrowy styl życia oraz idea honorowego krwiodawstwa!