Zajęcia taneczne

Tańczą nogi rozbawione, tupią nogi rozzłoszczone,

Skaczą nogi przestraszone, Aaaaleeeeż teeeeraz sąąąą zmęęęęczoooone!

Tańczą ręce rozbawione,  klaszczą ręce zachwycone,

Mocno tulą, gdy zmartwione, Aaaaleeeż teeeraz sąąą zmęęęęczoooone! Taniec emocji Aleksandra Charęzińska

Taniec to nie tylko świetna zabawa i energiczna muzyka. Dzięki tej formie ruchu dzieci rozwijają prawidłową postawę ciała, sprawność motoryczną, koordynację i pamięć ruchową, świadomość własnego ciała i  szybkość reakcji. Taniec angażując zmysły: słuch, wzrok, dotyk, ruch stymuluje integracje sensoryczną. Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu kształtują pewność siebie, uczą otwartości i współdziałania w grupie i są bardzo lubiane przez nasze dzieci.