Narodowe Święto Niepodległości

Pielęgnując tradycje - 10 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Dzieci wykonały na tę okazję kotyliony w barwach ojczystych. Obyła się uroczysta akademia przygotowana przez Grupę 8. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Głównym celem uroczystości było rozwijanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Tego dnia wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dokładnie o godz. 11:11  wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę Odzyskania Niepodległości.  Wierzymy, ten wyjątkowy dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków.