Spotkanie z lekarzami

7 listopada naszą grupę odwiedzili pani Kinga i pan Marcin - rodzice Matyldy, którzy z zawodu są lekarzami: internistą i ortopedą. W spotkaniu oprócz przedszkolaków z grupy 8 brały również udział dzieci z grupy 3.

Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca lekarza, obejrzały narzędzia i przedmioty niezbędne do wykonywania niektórych badań, np. stetoskop, termometr, pulsoksymetr, młotek neurologiczny i wiele innych. Lekarze przygotowali również pokaz gipsowania ręki, co wywołało u przedszkolaków ogromne zainteresowanie. Matylda z dumą prezentowała gips na swojej ręce, a dzieci na własne oczy mogły zaobserwować jak wygląda proces zakładania i zdejmowania gipsu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od naszych gości drobne upominki, a my wręczyliśmy im pamiątkowe obrazki. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe spotkanie!