Choinka

Dzieci z naszej grupy rozpoczęły już świąteczne przygotowania. 2 grudnia w naszej sali pojawiła się choinka, którą pięknie udekorowaliśmy. Posłużyły nam do tego kolorowe bombki, szyszki, pierniczki z masy solnej oraz własnoręcznie wykonany łańcuch choinkowy.

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastyczno-technicznych, których celem było przygotowanie ozdoby choinkowej. W pierwszej części zajęć, każde dziecko samodzielnie sklejało kolorowe paski papieru tworząc łańcuch, następnie dzieci połączyły elementy łańcucha w całość. Na koniec łańcuch ozdobił naszą grupową choinkę. Oprócz doskonalenia sprawności motoryki małej przedszkolaki ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową i współpracę w grupie.