Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

W naszym przedszkolu realizowaliśmy zajęcia z niezwykłej księgi przygód pt.: „Zdrojek i przyjaciele”. „Przygody na zdrowie” oraz „Eko-przygody” uświadomiły nam dlaczego warto się ruszać, zdrowo odżywiać i pić dużo wody. Przybliżyły nam niesamowity świat natury i zachęciły do dbania o „Naszą Planetę”. Eksperymentowaliśmy i świetnie bawiliśmy ze Zdrojkiem i jego przyjaciółmi.