Dzień Jabłka

Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!!!Czy zielone, czerwone, okrągłe, pachnące jabłko jako przekąska niezwykle sycące. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle.

Dzieci miały okazję poznać jabłka i ich odmiany. Ponadto wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych tych smacznych owoców. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka - były zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem, porównywaniem. Miały okazję wykonać pracę plastyczną o tematyce „jabłko”. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowy. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jej działaniem i bezpiecznym korzystaniem. Następnie podchodziły i samodzielnie wrzucały jabłka. Po skończonej pracy dzieci delektowały się smakiem soku Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci bez dodatku cukru i konserwantów.