Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu odbyły się obchody niezwykłego wydarzenia jakim jest Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione 10 lat temu w celu popularyzacji edukacji przedszkolnej oraz wzrostu jej znaczenia w społeczeństwie.

Dzień Przedszkolaka został połączony z akcją Dnia Pustej Sali, w związku z czym przedszkolaki wzięły udział w licznych aktywnościach na świeżym powietrzu. Dzieci słuchały fragmentów książki czytanej przez nauczycielkę w sali zewnętrznej, która jest wydzieloną częścią ogrodu sensorycznego. Następnie wzięły udział w zabawach ruchowych, tanecznych, muzycznych i naśladowczych w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci świetnie się bawiły, czego wyrazem był szeroki uśmiech na ich twarzach.