Jesienne inspiracje i zabawy

Jesień to pora roku, która sprzyja wielu inspiracjom zabawowym. Podczas zajęć dzieci poznawały nazwy warzyw i owoców, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki wpływ mają na nasze zdrowie i dlaczego warto je spożywać.

Uczyliśmy się określać ich kształt, wielkość, kolor oraz przeliczaliśmy i segregowaliśmy. Wszystkim tym aktywnościom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne, a także ciekawe odwiedziny w grupie 4. Starsze koleżanki i koledzy przyjęli nas serdecznie piosenką i pokazały nam pyszne i zdrowe przetwory warzywno-owocowe.