Święta Wielkanocne to czas radości

W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszej grupie przedszkolnej. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury, min: przygotowywanie palmy wielkanocnej, święconki, potraw świątecznych.

Rozmawialiśmy o wielkanocnych spotkaniach rodzinnych, zabawach i upominkach od zajączka. Dzieci tworzyły wiele prac plastycznych: wielkanocnych baranków, kurczaczków, kogucików i zajączków do dekoracji naszej sali i domów. Nie zabrakło także spaceru po naszym osiedlu i obserwacji dzwonu kościelnego, którego mieliśmy okazje posłuchać -spowiło to nam dużo radości.