Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Wejście do Przedszkola

Wejście do Przedszkola

CODEWEEK 2022

Od 8 do 23 października nasza grupa brała udział w CODEWEEK 2022 - Europejskim Tygodniu Kodowania.
 
Grupa 8 wzięła udział w wyzwaniu CodeWeek i Uczymy Dzieci Programować, podczas którego realizowała różnorodne aktywności zawierające elementy kodowania. Przedszkolaki wykonywały zadania z użyciem maty do kodowania, tablicy interaktywnej i programu Genially, kolorowych kubków oraz figur geometrycznych. Celem wszystkich podjętych działań było upowszechnianie kodowania wśród dzieci, rozwijanie logicznego i algorytmicznego myślenia, kształtowanie zadaniowego podejścia do stawianych problemów oraz wspólna kreatywna zabawa.

Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada żadnych barier, ani wieku ani języka ani miejsca... można kodować właściwie zawsze, właściwie wszędzie, niezależnie od tego, ile mamy lat i jakie posiadamy umiejętności. Warto to robić, bo kompetencje nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na odnoszenie dalszych sukcesów edukacyjnych.